Základné informácie a podmienky predaja

Pokiaľ máte záujem o mačiatko/mačku z našej chovateľskej stanice, prípadne radi by ste počkali na mačiatko z plánovaných vrhov, nech sa páči, kontaktuje nás → Kontakt

Dovoľujeme si Vás však požiadať, aby ste nám zároveň povedali/napísali niečo o sebe a o svojom domácom živote – zvykoch, životnom štýle, členoch rodiny a tiež ďalších zvieracích miláčikoch.

V našej chovateľskej stanici odchovávame mačiatka výhradne s preukazom pôvodu (PP).
Od narodenia mačiatok až po ich odchod k novým majiteľom im venujeme maximálnu starostlivosť, pozornosť a lásku. Mačiatka z našej chovateľskej stanice sú plne socializované, naučené čistote a odchované v kruhu rodiny.

 • mačiatko môže ísť do nového domova najskôr po dovŕšení 14. týždňa veku
 • každé mačiatko je pred odchodom opakovane odčervené, má kompletné základné očkovania, očkovací preukaz, európsky pet pas
 • mačiatka sú čipované
 • mačiatka dostanú základnú výbavičku 
 • každé mačiatko má originál preukaz pôvodu (PP)
 • pri každom predaji mačiatka je samozrejmosťou kúpno-predajná zmluva
 • samozrejmosťou je aj chovateľský servis po celý život mačiatka
 • mačiatka určené na chov predávame iba spoľahlivým a zodpovedným chovateľom. 

Obhliadka je možná len po dohode a len pre vážnych záujemcov!

Adopcia – kúpa mačiatka Cornish rex by mala byť dobre zvážená kúpa!


Prosím uvedomte si, že počiatočné náklady na kúpu mačiatka sú len jedny z mnohých, ktoré Vás čakajú. Treba počítať s pravidelnými výdavkami na kvalitnú stravu, vakcíny, čistú toaletu, veterinárnu starostlivosť..., zabezpečenie starostlivosti počas Vašej dovolenky a pod.

Očakávame, že mačiatko bude pre Vás ďalší člen rodiny, a tak sa k nemu bude aj pristupovať, z hľadiska jeho zdravia, bezpečnosti a šťastného života v rodine.

Pre mačiatka hľadáme nový domov, kde budú milovanými členmi rodiny, nakoľko máme záujem, aby žili v láskyplnom prostredí, kde budú nielen robiť radosť a spoločnosť iným, ale sami budú šťastné a zdravé.

Cena mačiatka

Ceny rôznych plemien sa navzájom líšia. Tiež aj ceny u jednotlivých chovateľských staníc sa navzájom líšia. Cena mačiatka sa totiž odvíja od chovnej línie, výstavných úspechov rodičov, prarodičov, farby a variety. Skôr ako sa rozhodnete pre kúpu mačiatka, informujte sa vo viacerých chovateľských staniciach (prípadne aj v zahraničí), aby ste získali prehľad o cenách. Slušný chovateľ vám dokáže bez problémov vysvetliť, prečo je cena za jeho mačiatko vyššia, alebo naopak nižšia ako je cena obvyklá.

Niektorých záujemcov o kúpu ušľachtilého plemena cornihs rex s PP už cena neprekvapí. Prečo práve mačiatko s rodokmeňom? Na túto otázku nájdete odpoveď  na našej stránke v kategórii Prečo mačiatko s PP (rodokmeňom).

Ale nedá mi sem nenapísať otázku, či chcete naozaj mačku cornish rex, alebo len nejaké mačiatko, ktoré sa podobá na cornish rex. Ten, kto chce  cornish rex mačiatko s preukazom pôvodu, by jednoznačne mal očakávať aj prislúchajúcu cenu. A čím je mačiatko z lepšej a výstavne úspešnej krvnej línie, tým jeho cena stúpa.

Čo zahrňuje cena cornish rex s PP:

Cena mačiatka závisí v prvom rade od krvnej línie predkov.
Cenu mačiatka  ovplyvňuje aj obstarávacia cena jeho rodičov (napr. importovaní rodičia, starí rodičia).
Ďalej sa cena odvíja od výstavných úspechov rodičov mačiatka a jeho predkov. U výstavne úspešných rodičov je predpoklad, že svoj krásny typ prenesú aj na svojich potomkov a jeho nový majiteľ si skutočne odnesie domov prekrásneho predstaviteľa tohto plemena. Táto cena sa častejšie odráža u mačiatka na chovné účely.
Vplyvom na cenu mačiatka sú náklady spojené s jeho odchovom, a to náklady na podstielku, krmivo, veterinárnu starostlivosť. U chovateľov, ktorí nemajú svojho vlastného kocúra, je to aj poplatok za krytie.
Samozrejme do ceny musí byť zahrnutá aj starostlivosť a čas, ktorý mačiatkam v chs venujeme.
Samotný chov chovných mačiek stojí nemalé sumy. Náklady na výstavy, kvalitné krmivo (je rozdiel, či chovateľ kŕmi svoje zvieratá konzervami a granulami z hypermarketov (napr. Whiskas, Felix, Gourmet a pod.) alebo investuje do ich zdravia používaním kvalitných krmív bez pridaných ochucovadiel a obilovín, prípadne kŕmi surovým mäsom), očkovanie, testovania, nakupovanie všemožných potrieb preventívne prehliadky u  veterinára a v neposlednom rade je dôležité aj prostredie, v ktorom mačky a mačiatka vyrastajú. Dostatok priestoru s chráneným výbehom, čistota, hračky, škrabadlá ....., to všetko sú náklady, ktoré sú uhradené z príjmov za mačiatka.
Tým, že  sme členom  klubu, platia pre nás stanovené pravidlá. Pri odchove mačiatok, musíme dodržiavať mimo iných aj pravidlo 3 vrhy na jednu mačku za 2 roky. To znamená, že  nemôžeme nikdy odchovávať nekontrolovateľný počet mačiatok a tým si uhrádzať svoje náklady spojené s chovom.
Väčšina chovateľov  cornish rex berie svoj chov ako hobby a snaží sa odchovávať čo najkvalitnejšie a najúspešnejšie mačiatka a neberie ohľad na rentabilnosť tohto hobby.

Cena mačiatka  predstavuje v prvom rade príjem, ktorý je ďalej použitý pre chov. Z toho automaticky plynie, že čím menší príjem chovateľ z mačiatok má, tým menej financií môže použiť v prospech a napredovanie svojho chovu napr. (nákup chovných zvierat, rôzne testy dokladujúce zdravie chovu, špeciálne očkovania, škrabadlá, peliešky, výstavy a samozrejme aj kvalitné krmivo). 

Dôležité informácie

 • Vyhradzujeme si právo kedykoľvek zrušiť rezerváciu – napr. niekto sa správa hrubo, neúctivo alebo máme podozrenie, že daná osoba k nám nie je úprimná. Nezabúdajte, že dobrý život pre našich miláčikov je dôležitejší ako peniaze, ktoré môžete ponúknuť, keď predávame mačiatko tak to len do milujúcich domovov. Ak dôjde k zrušeniu z našej strany, zálohu obratom vrátime.
 • Mačiatka zakúpené ako domáci maznáčik budú kastrované. alebo budú mať v kúpnej  zmluve povinnosť kastrácie /ochrana pred nekontrolovateľným množením zvierat /
 • Prosím, robte múdre rozhodnutia a dobre si zvážte kúpu mačiatka. Nemôžeme akceptovať “návrat“, pretože ste “zmenili názor“ alebo ste sa zrazu stali “alergickými“. Dávame veľký pozor na bezpečnosť našich mačiek, a preto nemôžeme po opustení našej domácnosti znovu priviesť mačiatko k nám. Mačiatko  mohlo byť vystavené iným zvieratám a prostrediu [infekciám], vyžadovalo by si to aj resocializáciu mačiatka s našimi domácimi miláčikmi. Toto všetko našim mačkám spôsobuje úzkosť, stres a zmenu v hierarchickej štruktúre, cez ktorú ich odmietame nechať prejsť. Kúpou domáceho maznáčika súhlasíte s tým, že budete zodpovedným majiteľom.
  Chápeme, že život sa neustále mení a ak si z nejakého dôvodu skutočne nemôžete mačiatko nechať a musíte jej nájsť iný milujúci domov, radi vám  pomôžeme. Ponúkame tiež "doživotný servis", takže ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa mačiatka, ktoré ste od nás dostali, radi vám na ne odpovieme.
 • Všetky mačiatka odídu od nás socializované, vychované, skontrolované veterinárom, očkované, čipované, odčervené. Dostanete tiež štartovací balíček a všetky príslušné dokumenty.
 • Prosím, ak je to možné, kvôli bezpečnosti našich mačiek a mačiatok nenavštevujte v deň návštevy alebo odberu u nás iných chovateľov, útulky alebo miesta, kde sa vyskytujú iné zvieratá. Naše mačky sú zdravé, ale za mačky a zvieratá iných sa nemôžete zaručiť  a aby sme minimalizovali riziko infekcie (keďže niektoré vírusy a baktérie sa môžu prenášať na rukách a oblečení), zdvorilo vás žiadame, aby ste si svoje  pozerania a návštevy  presunuli na iný deň. Ďakujeme.